Real Madrid dëshiron të nënshkruajë me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland këtë afat kalimtar veror sipas një raporti në Marca. Në rastin e të parës, ata thjesht duhet të luftojnë me Paris Saint-Germain për nënshkrimin e tij, ndërsa në rastin e të dytit ka disa klube rivale në luftë.

Pritet që një vendim për të ardhmen e Mbappes të merret vetëm pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve mes Madridit dhe PSG-së në shkurt, por Haaland do të marrë një vendim këtë muaj. Mbappe është i vendosur në dëshirën e tij për t’u transferuar në Spanjë, por PSG thuhet se është absolutisht i vendosur të ruajë shërbimet e tij.

Haaland ka qenë i lidhur me Madridin dhe Barcelonën, si dhe me një mori klubesh duke përfshirë Bayern Munich, Manchester City dhe Manchester United. Ndryshe nga disa raportime, Haaland nuk e ka problem të luftojë me yje të tjerë për vendin e tij. Ambicia e tij është të fitojë sa më shumë tituj të jetë e mundur, dhe kështu Madridi është një opsion i mundshëm.

Radari.al