Një efektiv i Policisë së Kukësit është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Prokuroria Speciale SPAK, në bashkëpunim me SHÇBA, pasi ka shpërdoruar detyrën duke lejuar një person që ishte në arrest shtëpie të largohej, shkruan newsbomb.al.

Referuar njoftimit të SPAK, bëhet me dije se polici Sh.Ç i ka këkruar dhe marrë para nga shtetasi A.S, që të mos referonte në Prokurori se ky person ishte larguar nga ambientet ku duhet të qëndronte, sepse ishte me masë sigurimi “Arrest në shtëpi”. 

271219895 286672783343682 6137141675311934930 n

Radari.al