Pas shqetësimit të raportuar në Manchester United, Donny van de Beek i është ofruar Newcastle dhe Borussia Dortmund sipas Manchester Evening News. Amad Diallo u përfol gjithashtu se do të largohej nga klubi dhe do t’i bashkohej Derby County megjithatë Wayne Rooney i ka mohuar raportimet.

Për më tepër, pas largimit të Chris Wood në Newcastle, Burnley po i hedh një sy sulmuesit të Reading Andy Carroll sipas Daily Mail.

Raporti i Athletic-it, Aston Villa po shikon portierin e Sheffield United, Robin Olsen.

Lojtarët e Barcelonës janë gjithashtu në titujt kryesorë së fundmi me klubin që thuhet se do të humbasë tre yje. Rivalët e Real Madridit janë të prirur të ngjallin disa polemika teksa shikojnë Ronald Araújo sipas SPORT, ndërsa Chelsea është afër Sergiño Dest (Mundo Deportivo) dhe Manchester City, Frenkie de Jong (El Nacional).

Në Itali, kontrata e vonuar e Paulo Dybala vazhdon ta lërë argjentinasin të lidhur me një largim. Rivalët e Ligës Inter janë të interesuar sipas La Gazzetta dello Sport ndërsa Tottenham është gjithashtu i interesuar sipas Corriere della Sera.

Disa orë pasi konfirmoi largimin e Lucas Digne në Aston Villa, Everton nënshkroi Anwar El Ghazi nga klubi. Flisni për një marrëveshje shkëmbimi!

Totali i shpenzimeve për këtë merkato: 288 milion €

Radari.al