Kryedemokrati Lulzim Basha u pyet nga gazetarët pas përfundimit të marrjes në pyetje në Prokurori se nëse do të japë dëshminë e tij për çështjen e 21 janarit. Basha tha se dosja është proceduar në mënyrë të plotë.

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe teksa komenton këtë deklaratë, shprehet se Sali Berisha nuk do ikë kurrë nga Lulzim Basha.

Ai shprehet se është koha që të dëshmojë për pushkatimet e 21-janarit.

LULZIM BASHA E QUAN

TE MBYLLUR #21JANARIN!

NE DERE TE PROKURORISE!

Pyetje LULZIM;

KUSH E PUSHKATOI ALEKS NIKEN?

E sheh qe nuk eshte mbyllur gje?

NXIRRE BERISHIZMIN PREJ TEJE DHE DESHMO!

Ke qene minister i Brendshem diten e pushkatimeve;

E lehte ti ikesh Sali Berishes fizikisht; POR AI ESHTE BRENDA TEJE!

#21JANARI ESHTE PROVA!

Ti as do qe te pyetesh per te,

e quan te mbyllur!

Boll deshmove per dhunen e tij ndaj teje; KOHA TE DESHMOSH PER PUSHKATIMET E 21 JANARIT!

KESHTU SIC JENI, JENI NJESOJ, SIC NE KETE FOTO!

Radari.al