Një 55 vjeçar nga Vlora ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të enjteje pasi shtëpia ku ai jetonte i vetëm ka marrë flakë. Për pasojë, shtetasi i identifikuar vetëm me inicialet Gj.B, ka ndërruar jetë.

“Më datë 13.01.2022, rreth orës 6:20, në lagjen “Rilindja”, Vlorë është përfshirë nga flakët banesa e shtetasit Gj. B., rreth 55 vjeç, i cili jetonte i vetëm dhe vuante nga shëndeti mendor. Si  pasojë e flakëve ky shtetas ka humbur jetën”, njofton Policia e Vlorës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen  dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

Radari.al