Një ditë tjetër në vorbullën e thashethemeve të transferimeve, është koha për të kapur të gjitha thashethemet më të fundit në Evropë.

Brighton është në kryetitujt me raportet se Tariq Lamptey fiton interes nga Manchester United dhe Arsenal sipas Sky Sports. Gazeta gjithashtu pretendon se pavarësisht lidhjeve të Yves Bissouma me Aston Villa, ai mund të qëndrojë pranë.

Liverpool thuhet se është i interesuar për nënshkrimin e Jarrod Bowen dhe po “monitoron nga afër” yllin e West Ham me lojtarin gjithashtu të interesuar për një lëvizje sipas Football Insider. Kjo është përveç “prioritetit” të nënshkrimit të Jude Bellingham të Borussia Dortmundit, siç raportohet nga CaughtOffside.

Juventusi është aktualisht në kërkim të talenteve për të rindërtuar mesfushën e tyre me raportet për largimin e Arthurit për në Arsenal në të ardhmen e afërt. Ruben Loftus-Cheek i Chelseas dhe ylli i Lille, Renato Sanches, janë këshilluar të mbushin boshllëkun sipas Sky Sport dhe Tuttosport respektivisht.

Sipas një raporti nga MARCA, agjenti i sulmuesit të River Plate, Julián Álvarez është aktualisht në Evropë për të diskutuar lëvizjet e mundshme te Barcelona, Real Madrid, Juventus, Milan, Atlético Madrid dhe Manchester United.

Newcastle vazhdon zbavitjen e tyre të shpenzimeve pasi së fundmi nënshkroi Chris Wood nga rivalët e rënies nga kategoria Burnley.

Totali i shpenzimeve për këtë merkato: 288 milion €

Radari.al