Deputeti i PD-së, Erion Braçe ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale pas dëshmisë që bëri sot në prokurori ish-kryeministri Sali Berisha. Braçe shkruan se ligji duhet ta hetojë si të barabartë Berishën, përndryshe të mos e thërrasë më kot.

“#BERISHA 3 ORE NE PROKURORI,

NORMALITET!

NORMALITETI I RI;

Kur te hetohet ai-jo thjesht zarat, per gjithcka beri ne 8 janar si sulm i dhunshem;

Kur te hetohet cdo germe qe ai artikulon per banda e bandite, arme etj, per ata qe sulmoi dhe ata qe e sulmuan!

OSE TE GJITHE E TE BARABARTE PARA LIGJIT, OSE PASTAJ KOT E THERRISNI!”, shkruan Braçe.

Radari.al