Ralf Rangnick i është dhënë një forcim fitnesi përpara ndeshjes së fundit të Ligës së Kampionëve të Mançester Junajtid në Grupin F kundër Young Boys, me disa lojtarë që u kthyen në stërvitjen e ekipit të parë nga lëndimet.
Emrat më të mëdhenj në listën e kthimit janë Edinson Cavani dhe Raphael Varane. Ky i fundit ka munguar në gjashtë ndeshjet e fundit, ndërsa sulmuesi uruguaian ka bërë vetëm pesë paraqitje këtë sezon.

Nuk ka gjasa që asnjëri nga dyshja të kthehet në veprim, por unë do të doja të mendoj se francezi do të jetë i disponueshëm për ndeshjen e ligës kundër Norwich City në fundjavë.

Jesse Lingard humbi fitoren ndaj Crystal Palace të dielën, por është sërish në dispozicion pas rikuperimit nga një goditje në kyçin e këmbës.

Rangnick do të jetë i kënaqur të ketë më shumë opsione në dispozicion.

Sipas ManUtd.com, Luke Shaw u pa gjithashtu duke u stërvitur të martën në mëngjes, kështu që ne mund ta shihnim atë kundër Young Boys pas rikuperimit nga një seri lëndimesh në tru.

Alex Telles bëri përshtypje kundër Palace dhe kjo lojë mund të jetë një mundësi për Shaw për t’i treguar vlerën e tij menaxherit të ri.

Radari.al