Paris Saint-Germain po përgatitet për një qasje zyrtare nga Manchester United për Mauricio Pochettino sipas raportimeve nga Santi Aouna!

Pochettino tani duket se po i afrohet një rikthimi në Premier League, me klubin e Ligue 1 të gatshëm të dëgjojë një propozim nga djajtë e kuq. Përfaqësuesit e Pochettino kanë treguar se argjentinasi është i gatshëm të largohet nga Parisi tani për të siguruar punën e tij të ëndrrave në Old Trafford.

Djajtë e Kuq do të duhet të paguajnë rreth 10 milionë funte si kompensim për klubin e Ligue 1 për ish-trajnerin e Tottenhamit. Zinedine Zidane, ish-trajneri i Real Madridit, është pretendenti kryesor për të marrë drejtimin e Parc des Princes nëse Pochettino kthehet në futbollin anglez.

Sipas Manchester Evening News, zyrtarët e klubit po rriten të bindur se Pochettino do të largohet nga PSG dhe do ta bëjnë atë menaxherin e tyre të ri të përhershëm. United shpenzoi 7.75 milion £ për të liruar Solskjaer nga detyrat e tij, që do të thotë se do t’i kushtojë afër 17.75 milion £ për të bërë ndryshimin e dëshiruar drejtues.

Megjithatë, klubi ende nuk ka paraqitur një ofertë zyrtare për Pochettino, pavarësisht se e ka përcaktuar atë si objektivin e tyre nr.1.

Radari.al