Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për formularin, i cili është lëshuar nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha për të mbledhur konfirmimet për Kuvendin e shpallur prej tij më 18 dhjetor. Ai kërkon që demokratët ta grisin.

“Griseni të gjithë atë paçavure po u erdhi. Lëre që nuk jam merr njeri fare. Duke përfunduar dua t’i them Edi Ramës duke i bërë thirrje llumit të shoqërisë shqiptare që të bëheshin kundër Sali Berishës. Ndërsa unë ju bëj thirrje të gjithë njerëzve idealist dhe të ndershëm të Shqipërisë që të bëhen bashkë dhe të na mbështesin”, tha Berisha.

Radari.al