Kryeministri Edi Rama ka nisur një “lojë” me ndjekësit e tij në Facebook. Kreu i qeverisë ka publikuar foto nga banesat e reja për të prekurit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në vend që shënoi 51 viktima.

Fillimisht Rama ka publikuar një bllok ndërtimi dhe i pyet ndjekësit se ku ndodhet. Të njëjtën gjë ka bërë edhe me një tjetër bllok.

Ndërsa në postimin e fundit, ku shfaqen banesa private, kryeministri me bindje thotë se e kanë të vështirë ta gjejnë se ku ndodhet.

Radari.al