Policia e Tiranës ka arrestuar një 44-vjeçar, për ngjarjen e shënuar në ish-Bllok, dy javë më parë, ku mbeti i plagosur një 32-vjeçar.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasit V. S., 44 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si bashkëpunëtor në ngjarjen me datë 06.11.2021, ku  Kridnes Meçollari (i arrestuar menjëherë pas ngjarjes) qëlloi me armë zjarri Ilir Shkurtin, i cili mbeti i plagosur në këmbë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit V. S., 44 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si bashkëpunëtor në ngjarjen me datë 06.11.2021, ku shtetasi K. M., (i arrestuar menjëherë pas ngjarjes) qëlloi me armë zjarri shtetasin I. Sh”njofton policia.

Radari.al