Kërkoni emrin e tij për momentin dhe do të gjeni shumë njerëz që flasin për Erik ten Hag si një kandidat potencial për të qenë trajneri i ardhshëm i Manchester United.

Dhe duke marrë parasysh punën që ai ka bërë tek Ajax dhe futbollin që ata luajnë, nuk është befasuese.

Kampionët e Eredivisie u përballën me RKC Waalwijk të dielën. Dhe goli i hapjes së Sebastian Haller në minutën e 17-të i pa ata të arrinin një moment historik të jashtëzakonshëm nën Ten Hag. Nëse llogaritjet tona janë të sakta, kjo funksionon në rreth 2.7 gola për lojë. Aspak keq.

Radari.al