Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos thotë se sezoni i tyre tani është duke u bashkuar.

Kroos këmbëngul se lojtarët tani po i përgjigjen kërkesave të trajnerit të ri Carlo Ancelotti.

“Ky klub gjithmonë dëshiron të fitojë dhe unë e kam parë këtë që kur erdha këtu shtatë vjet më parë”, tha ai.

“Dua të kem një sezon të mirë, pa lëndime në vazhdim. Nëse kjo ndodh, ndihem mirë dhe mund të shoh se si po shkon skuadra, jam i qetë sepse e di që suksesi do të vijë. Nëse të gjithë kënaqemi së bashku, Nuk ka dyshim se kemi arritur gjëra të mira.Liga e Kampionëve është e vështirë të parashikohet sepse çdo gjë mund të ndodhë, por ne jemi të përgatitur mirë dhe unë dua të shijoj futbollin tim.

“Kjo hapje e sezonit ka qenë ndryshe deri më tani. Jemi në formë të mirë në garën që synojmë të fitojmë, si kurrë më parë. Ne kemi një trajner të ri që dëshiron gjëra të ndryshme nga ne deri tek trajneri i fundit dhe është normale që kjo të duhet paksa të mësohesh. Gjëja e rëndësishme është se rezultatet kanë qenë pothuajse gjithmonë të mira, por ka ende vend për përmirësim.

“Ne kemi pasur disa ndeshje shumë të mira dhe në të tjera kemi luftuar pak. Gjëja kryesore është të shohim më të mirën që Real Madrid duhet të japë gjatë sezonit.”

Radari.al