Ish-zv.kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur shqetësimin për administratën shqiptare, e cila sipas tij është jofunksionale.

Braçe shkruan se vitin që vjen do të paguajmë 900 milion USA për rrogat, por ajo që na duhet është një administratë funksione që t’i shërbejë qytetarit me dëshirë dhe të mos e detyrojë të paguaj përtej ligjit.

Postimi i plotë:

KU VENE PARATE E SHQIPTAREVE(2)

900 MILION USD RROGA;

PER SEKTORIN PUBLIK DHE ADMINISTRATEN E SHTETIT!

Degjoni vazhdimisht “rrisni rrogat, rrisni rrogat ne shtet”, po shihni se sa shume paguajme per rrogat, 900 milion dollare vitin tjeter!!

Jane shume para;

POR A JANE EFEKTIVE?

Une mendoj qe JO dhe ja perse;

??Rroga do paguajmë 900 milion USD vitin tjeter; 68,196 lekë është sot rroga mesatare në sektorin publik, ne administrate eshte edhe me e larte!

Por unë mendoj që nuk janë efektive kur administrata nuk sherben, nuk e ndjen as ne mendje e as ne zemer sherbimin, nuk e ka QELLIM SHERBIMIN, REZULTATET, RRITJEN PERMES TYRE; se eshte keshtu nuk ben punen e nuk ben sherbimin, madje madje harxhon muaj te tere pershembull edhe per te “bere letrat” per te marre parate e ndihmes per rindertimin nga Italia bujare;

Qytetaret i vonon, i bezdis, i poshterron derisa te dorezohen e paguajne pertej ligjit.

PARATE JANE, TANI NA DUHET ADMINISTRATA FUNKSIONALE PER TE JUSTIFIKUAR PARATE!

Radari.al