Ylli i Liverpool, Mo Salah, ka pohuar se nuk është ende i vetëdijshëm se ku do ta çojë lëvizja e tij e radhës pasi karriera e tij në Anfield të përfundojë.

28-vjeçari, i cili aktualisht është golashënuesi më i mirë i Premierligës dhe ka qenë në lëvizje për skuadrën e Jurgen Klopp deri më tani këtë sezon, po fliste virtualisht me nxënësit e shkollave egjiptiane dhe u pyet se në cilën skuadër do të shkojë pas Reds.

“Ende nuk e di. Aktualisht jam i fokusuar te ekipi dhe jam i lumtur këtu”, tha egjiptiani (përmes Liverpool Echo).

“Dhe unë jam i fokusuar të ndihmoj kombëtaren në kualifikueset e Kupës së Botës dhe kjo është gjëja më e rëndësishme”.

Kontrata e tij aktuale do ta shohë atë të qëndrojë në Merseyside deri në vitin 2023 dhe ende nuk ka ndonjë marrëveshje për kushtet e reja për të zgjatur qëndrimin e tij.

Ish-lojtari i Chelseat u nënshkrua nga Roma në vitin 2017 dhe është një nga arsyet kryesore pse Klopp dhe skuadra e tij kanë shijuar kaq shumë sukses në vitet e fundit.

Deri më tani këtë sezon, anësori ka gjetur rrjetën 15 herë dhe ka dhënë gjashtë asistime në të gjitha garat.

Me mënyrën se si po luan egjiptiani, do të prisnit që të gjitha klubet kryesore në Evropë të interesoheshin për nënshkrimin e anësorit nëse do të shfaqen ndonjë shenjë largimi.

Radari.al