Nëse dëshironi të humbni peshë, por asnjë dietë nuk ka ndihmuar deri tani, ne sugjerojmë të provoni dietën e kastravecit.

Siç sugjeron emri, dieta bazohet në tranguj, një perime e fuqishme dhe e shëndetshme që konsiderohet edhe si një nga ushqimet ideale të humbjes së peshës, transmeton lajmi.net.

Dieta është shumë e lehtë për t’u ndjekur dhe përveç ndihmës për të humbur sa më shumë kilogramë, do të pastrojë trupin tuaj, do të nxisë tretjen tuaj, së bashku me metabolizmin.

Ja se si duket regjimi i dietës:

Mëngjesi

Preni 200 gr. e trangujve në formi kubi, pastaj shtoni ato së bashku me një filxhan jogurt të ulët në yndyrë. Nëse jeni ende të uritur, mund të hani një mollë.

Drekë

Dreka kërkon ca copa tosti dhe një tas me sallatë kastraveci. Përndryshe, mund të hani edhe disa patate të pjekura dhe një sallatë kastraveci me një tas sallatë frutash për ëmbëlsirë.

Darka

Shijoni një tas me sallatë frutash (300 gr.)

Dieta zgjat për një javë dhe shpejt do të përforcojë tretjen dhe metabolizmin tuaj, duke ju ndihmuar të humbni peshë në një kohë të shkurtër.

Radari.al