Dita e pare e dietes
Duhet te hani vetem fruta. Asgje tjeter pervec frutave.Mund te hani deri 20 here ne dite por me rregullin e vetem fruta. Mund te hani te gjitha llojet e frutave pervec bananes rrushit dhe mangos. Mund te hani molle luleshtrydhe portokalle manderina qitro etj. Kjo eshte dita e pare dhe me e veshtira. Asnjehere seshte e lehte te filloni.

Dita e dyte e dietes
Duhet te hani vetem perime. Asgje tjeter pervec perimeve.Cfardo lloj perime te doni mjafton qe te fusni ne stomak vetem perime. Mos hani me shume se nje patate te zjere. Do te merrni 0 proteina dhe shume fibra qe do te detoksifikojne trupin tuaj.

Dita e trete e dietes
Dita e trete eshte kombinim i dites se pare me diten e dyte. Mund te hani perime dhe fruta sa te deshironi pervec patateve. Pini sa me shume uje. Ju do te ndiheni shkelqyer dhe te lumtur pasi frutat dhe perimet e japin kete efekt.

Dita e katert e dietes
Gjate tre diteteve te para nuk mund te hani banane sic ju eshte thene me siper. Gjate kesaj dite dites se 4 ju mund te hani deri ne 5 banane ne dite dhe do te pini deri ne 4 gota qumesht. Gjithashtu mund te pini nje gote supe perimesh qe permban perimet qe ju deshironi.

Dita e peste e dietes
Ne diten e peste do te pregatisni nje supe me domate karrota majdanoz pak patate dhe do ta konsumoni 2 here ne dite. Do te perdorni djath ne sasi normale dhe do te shtoni ne maksimum konsumin e ujit. Mund te hani deri ne 6 domate gjate kesaj dite. Kjo ndryshe eshte dita e domates.

Dita e gjashte e dietes 
DIta e gjaashte eshte dita pa domate. Do te pregatisni nje supe me perimet e te gjitha llojeve pervec domates pini sa me shume uje gjate kesaj dite. Edhe pak dita e fundit erdhi.

Dita e shtate e dietes
Ne kete dite mund te pini leng frutash te fresket gje qe nuk lejohet ne 6 ditet e para te diets.Gjitashtu do te konsumoni rizoto me perime.Do te hani te gjitha perimet qe doni dhe te pini sa me shume uje te mundeni.

Radari.al