Tottenham Hotspur është ndarë zyrtarisht me menaxherin Nuno Espírito Santo, ka konfirmuar klubi.

Presioni ishte mbi portugezin pas një fillimi zhgënjyes në mandatin e tij në veri të Londrës, dhe ai u intensifikua pas humbjes 3-0 ndaj Manchester United të shtunën.

Dhe tani klubi ka zgjedhur të shkarkojë 47-vjeçarin nga detyrat e tij pas vetëm katër muajsh në krye.

Spurs e nisën sezonin shkëlqyeshëm, duke fituar tre ndeshjet e para pa pësuar gol, por që atëherë ata kanë pësuar pesë humbje në shtatë ndeshje që atëherë.

Forma e tyre evropiane ka qenë gjithashtu e dobët, me klubin që fitoi vetëm katër pikë nga tre ndeshjet e tyre hapëse në Europa Conference League.

Nuno largohet me klubin në vendin e tetë, dy pikë larg katërshes së parë.

Radari.al