3 ditë më parë Policia e Vlorës ka vënë nën pranga 11 persona dhe ka shpallur në kërkim investitorin e tri objekteve pa leje që po ndërtoheshin në fshatin Palasë, Dhërmi.

Ditën e sotme Gjykata e Vlorës ka dhënë masat për arrest ndërkohë që investitori është ende i shpallur në kërkim.

U mbajt sot masa e arrestit:

Detyrim paraqitje ka vendos gjykata e shkalles se pare vlore per shtetasit. Flamur Bega, Alvin Sinani, Bilbil Zhima, Murat Zhima, Viktor Ballaj, Dule Tozaj, Leonard Tozaj, Altin Petoku, Oltion Halili, Renis Shahinaj dhe Elvis Selimja.

Në kërkim mbetet investitori shtetasi Vezir Gjikolaj si dhe vijon procedimi në gjëndje të lirë per dy specialistët e IMT-së, Renato Hodaj dhe Erjon Zenelaj. Keta shtetas u arrestuan pak dite me pare per ndertimin pa leje ne palase. Seanca eshte drejtuar nga gjyqtar Arqile Basho.

Radari.al