Pas humbjes 3-0 ndaj Manchester United të shtunën, Tottenham Hotspur shkarkoi Nuno Espírito Santo dhe është në kërkim të një trajneri të ri. Por kush është në garë për të marrë drejtimin nga portugezët?

Antonio Conte

Dukej sikur ish-trajneri i Chelseat ishte gati për të zëvendësuar José Mourinhon në verë, përpara se bisedimet të ndërpriteshin.

Tani duket se koha është e duhura që 52-vjeçari të mbërrijë në veri të Londrës me burime të ndryshme që raportojnë se dy palët janë sërish në bisedime.

Në Conte, Tottenham do të punësonte një fitues serial me shpresën për t’i dhënë fund pritjes së tyre 13-vjeçare për një trofe. Italiani do të sillte me vete katër tituj të Serie A, një trofe në Premier League dhe një fitore të FA Cup. Nuk shkon keq.

Ryan Mason

Mason ishte trajneri për pjesën e mbetur të sezonit 2020/21, ndërsa kërkimi për pasardhësin e Mourinhos u zhvillua përpara se të kthehej në një rol të zhvillimit të lojtarëve brenda klubit kur Nuno mbërriti.

30-vjeçari është menduar të bëhet një menaxher i ardhshëm; a mund t’i jepeshin sërish frenat atij, të paktën përkohësisht?

Mauricio Pochettino

Mund të ketë disa mbështetës të Spurs që besojnë se klubi nuk duhet të ndahej kurrë me Pochettino në radhë të parë.

Argjentinasi ishte përgjegjës për periudhën ndoshta më të madhe në historinë moderne të klubit, duke i çuar ata në finalen e Ligës së Kampionëve në 2019.

The Athletic raportoi se të dyja palët ishin të etur për një ribashkim në verë, por kjo nuk u realizua kurrë.

A mund të jetë momenti i duhur që jeta në PSG të duket larg nga një përrallë për 49-vjeçarin?

Erik ten Hag

Në një moment, Ten Hag do të largohet nga Ajax.

Levy insistoi përpara se të emëronte Nuno në verë se ai do të kërkonte të emëronte një menaxher që mund ta bënte skuadrën që luante “futbollin sulmues” për të cilin Spurs duan të njihen dhe Ten Hag ishte i lidhur me këtë punë.

Kampionët e Eredivisie kanë shënuar 48 gola në vetëm 14 ndeshje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon. Holandezi mund të jetë pikërisht ajo që kërkon Tottenham.

Graham Potter

Menaxheri i Brighton duket i destinuar për gjëra më të mëdha në një moment dhe nëse Spurs do të bënte lëvizjen e tyre për 46-vjeçarin tani, do të ishte duke ndjekur një rrugë të ngjashme me atë që kanë ndjekur më parë.

Kur punësuan Pochettinon në vitin 2014, ata zgjodhën një menaxher të ri, duke bërë bujë në një nga klubet e mesme të Premier League.

Ajo formulë funksionoi mirë për ta herën e fundit, a mund të jetë një rrugë që ata ecin përsëri?

Radari.al