Cristiano Ronaldo ka pasur një fillim të suksesshëm në magjinë e tij të dytë në Manchester United. Portugezi ka arritur të funksionojë që kur u bashkua në verë, duke shënuar gjashtë gola në tetë ndeshjet e tij të para.

Ronaldo është vetëm disa muaj larg ditëlindjes së tij të 37 -të, por vazhdon të performojë në një nivel të lartë çdo javë. FourFourTwo kanë emëruar 10 numrat nëntë më të mirë në botë për momentin.

  • 10. Lautaro Martinez (Inter Milan)
  • 9. Edinson Cavani (Manchester United)
  • 8. Ciro Immobile (Lazio)
  • 7. Karim Benzema (Real Madrid)
  • 6. Romelu Lukaku (Chelsea)
  • 5. Cristiano Ronaldo (Manchester United)
  • 4. Harry Kane (Tottenham Hotspur)
  • 3. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)
  • 2. Erling Haaland (Borussia Dortmund)
  • 1. Robert Lewandowski (Bayern Munich)

FourFourTwo mendojnë se Ronaldo tani është vetëm sulmuesi i 5-të më i mirë në botë. Një nga lojtarët që është renditur më lart se ai është Kane.

Nuk ka dyshim se Kane është një sulmues fenomenal, por ai ka luftuar në fillim të sezonit 2021/22.

Pasi e ardhmja e tij te Spurs u vu në pikëpyetje këtë verë, Kane e ka filluar sezonin me vetëm një gol nga shtatë ndeshjet e tij të para në Premier League.

Mbappe dhe Haaland duket se do të jenë në krye të lojës për shumë vite në vijim. Theshtë ky i fundit që është listuar si sulmuesi më i mirë për momentin nga FourFourTwo. Por është Lewandowski ai që kryeson listën – dhe me të drejtë.

Radari.al