Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka mbetur me emocione të forta nga pritja që i bënë qytetarët korçarë, nismës së tij “Foltorja” për rimëkëmbjen e Partisë Demorkatike, por edhe atij vetë personalisht, që me një manifestim spontan, e bënë të përjetonte një festë të paharrueshme ditëlindjeje.

Zotim solemn! Dhe një mirënjohje e pakufishme korçarëve për magjinë e Foltores së tyre”, theksoi Berisha sot mbi pamjet e atij takimi. Më herët, Berisha kishte shkruar për të njëjtin takim se “ Korça e bëri magjike ditelindjen time. Mirënjohje te pakufishme demokrateve dhe demokratëve korçarë”, shkruan ish-kryeministri Berisha.

Radari.al