Lidhjet midis Raheem Sterling dhe një lëvizje të Barcelonës ose Real Madrid kanë bërë një hap përpara pas intervistës së fundit të sulmuesit.

Për një kohë të gjatë thjesht dukej si spekulim, një rast klasik i lojtarëve kryesorë të Premier League që lidhen me lëvizjet jashtë vendit vetëm për të mbushur faqet e gazetave.

Por tani Sterling ka bërë komente, të botuara në gazetën spanjolle AS, që tregojnë se ai është serioz për të lëvizur jashtë vendit.

“Si lojtar anglez, gjithçka që dini është Premier League. Gjithmonë kam menduar se do të më pëlqente të luaja jashtë vendit dhe të shihja sesi mund ta përballoja atë sfidë. “

Duket se mund të jemi duke arritur një kohë të natyrshme që ai të bëjë atë lëvizje. Pep Guardiolas i pëlqen të rifreskojë lojtarët e tij pas disa vitesh, dhe Sterling përfundimisht do të bjerë jashtë favorit.

Me Real Madridin dhe Barcelonën duke rindërtuar ekipet e tyre, një margaritar i Premier League mund të jetë pikërisht ajo që ata po kërkojnë, veçanërisht si një nxitje e PR.

Nëse City fiton Ligën e Kampionëve këtë sezon, Sterling do t’i ketë fituar të gjitha me ta dhe mund të mendojë se është koha e duhur për një sfidë të re.

Radari.al