Richard Arnold do të emërohet nënkryetar i ri ekzekutiv i Manchester United kur Ed Woodward të japë dorëheqjen.

Woodward njoftoi se do të largohej nga Old Trafford pas përpjekjes së dështuar të United për t’u shkëputur dhe për t’u bashkuar me një Superligë kontroverse Evropiane në fillim të këtij viti.

The Sun raporton se drejtori aktual i grupit Arnold është njeriu që do ta zëvendësojë atë në atë rol.

Besohet se Glazers kanë dhënë dritën jeshile për Arnold për të zëvendësuar Woodward, duke e bërë atë burimin kryesor të kontaktit midis zyrtarëve të United dhe pronarëve të tyre me qendër në Amerikë nga 2022 e tutje.

Një njoftim zyrtar nga klubi pritet të vijë më afër fundit të 2021 pavarësisht se Avram dhe Joel Glazer tashmë kanë dhënë vulën e tyre të miratimit.

Radari.al