Ndërsa aksioni i La Liga fillon përsëri, Barcelona do të shpresojë që Ansu Fati është afër një rikthimi të plotë nga dëmtimi i tij problematik në gju.

Me dy ndeshje të ligës kundër Valencia dhe Real Madrid që vijnë brenda një jave, për të mos përmendur ndeshjen e domosdoshme të Ligës së Kampionëve kundër Dynamo Kyiv, nuk do të ketë kurrë një kohë më të mirë për 18-vjeçarin që të deklarojë veten përsëri në skenë e madhe.

Një kthim golashënues kundër Levantes me siguri do të kishte ngritur shpirtin rreth klubit, megjithëse sulmuesi nuk mund t’i bëjë të gjitha vetë, natyrisht.

Ai nuk është dhe nuk do të jetë kurrë, zëvendësuesi i Lionel Messit, dhe kjo nuk është me të vërtetë një piedestal që klubi duhet ta vendosë.

Në çdo rast, besohet se lojtari dëshiron të vazhdojë në klub dhe klubi dëshiron ta lidhë atë me një marrëveshje të re.

Sidoqoftë, siç raporton Sport, nocioni se ai e ka vënë stilolapsin në letër para ndeshjes së kësaj fundjave kundër Valencias është një përfundim i qartë.

Kjo sepse klubi dhe Jorge Mendes, përfaqësuesi i Fatit, janë shumë larg nga një marrëveshje për shifrat.

Gjatë gjithë kohës që palët e ndryshme ende po flasin, do të ketë shpresë se një marrëveshje mund të arrihet.

Mbajtja e njërit prej sulmuesve më të mirë në divizion do të jetë një deklaratë e vërtetë nga katalanasit, të cilët duhet t’u japin fansave të tyre disa lajme të mira pas një periudhe të trazuar.

Radari.al