Foot Mercato raporton këtë pasdite se Paris Saint-Germain e ka bërë sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland nënshkrimin e tyre prioritar në rast se Kylian Mbappé largohet.

Les Parisiens tashmë ka filluar diskutimet me Mino Raiola, përfaqësuesin e norvegjezit, me lidhjen midis drejtorit Leonardo dhe agjentit që përfiton nga klubi në raste të ndryshme në të kaluarën.

PSG është i gatshëm t’i ofrojë sulmuesit të njëjtën kontratë që ishte në tryezë për Mbappe. Kjo do të përbëhej nga një kontratë dyvjeçare (me një sezon shtesë opsional) që do ta shihte atë të ishte fituesi më i lartë në ekip me një pagë prej 38 deri në 42 milionë euro në vit.

Sulmuesi është nën kontratë me ekipin e Bundesligës deri në vitin 2024 dhe thuhet se ka një klauzolë lirimi me vlerë nga 75 deri në 90 milionë euro. Ndër klubet e tjera të interesuara, Manchester City ka caktuar një takim me rrethin e Norvegjisë për janarin e ardhshëm.

Radari.al