Barcelona ka konfirmuar se Pedri do të nënshkruajë një kontratë të re me klubin.

Adoleshenti gëzoi një sezon të madh në fushatën e kaluar dhe u emërua në listën e ngushtë të Topit të Artë javën e kaluar.

Barcelona konfirmoi të enjten se mesfushori do të nënshkruajë një marrëveshje të re të Premten, duke e lidhur atë me klubin deri në vitin 2026.

Gjigantët e LaLiga gjithashtu konfirmuan se klauzola e tij e lirimit do të jetë 1 miliardë euro.

Radari.al