Aleksandër Nikolli 27-vjeç dhe Xhulio Vela 25-vjeç kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në kryeqytet.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, ku në rrethana ende të paqarta dy të rinjtë janë qëlluar me armë zjarri.

Dy të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëjnë kontrollin e zonës përreth vendit të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njëkohësisht, grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Një tjetër plagosje ndodhi mbrëmjen e djeshme në Tirane ku nje 22 vjecar u qëllua me plumb në këmbë.

Deri më tani nuk dihen ende rrethanat dhe shkaqet e plagosjes teksa policia ka ngritur pika kontrolli në kryeqytet për identifikimin dhe ndalimin e autorëve.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, në rrethana ende të paqarta, janë plagosur dyshohet me armë zjarri shtetasit A. N., rreth 27 vjeç dhe Xh. V, rreth 25 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Sherbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëjnë kontrollin e zonës përreth vendit të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njëkohësisht, grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Radari.al