Paul Pogba synon të qëndrojë në Manchester United të paktën deri në verë, duke përjashtuar efektivisht largimin nga klubi në janar.

Kontrata e Pogba me Man United skadon këtë verë që do të thotë se ai mund të largohet edhe një herë nga United si një agjent i lirë.

Tre opsionet që ai ka janë të nënshkruajë një kontratë të re me Unitedin, të largohet në janar me pagesë ose të largohet në verë falas dhe të flasë pas kthesës së jashtëzakonshme të Francës 3-2 nga 2-0 kundër Belgjikës në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve UEFA , Pogba përjashtoi mundësinë e largimit në janar.

“Unë ende flas me shokët e mi të vjetër të Juventusit,” tha ai.

“Unë jam në Manchester United dhe kam edhe një vit kontratë. Dua ta përfundoj sezonin me klubin tim, pastaj do të shohim ”.

Unë tashmë e kam thënë fjalën time për Pogban dhe faktin se nëse ambiciet e United janë me të vërtetë për të fituar Premier League, atëherë ne nuk mund të lejojmë të lejojmë një lojtar të cilësisë së Pogba të largohet.

Nga ana tjetër, nëse Ole Gunnar Solskjaer nuk mund të gjejë një formacion që me të vërtetë merr maksimumin prej tij, atëherë do të jetë e vështirë ta shohësh atë të shkëlqejë për Unitedin si ai për Francën, jo në atë nivel qëndrueshmërie.

Raportet këtë javë nga Franca thanë se Pogba u ka thënë njerëzve privatisht se ai dëshiron të qëndrojë dhe për United kjo do të jetë pikërisht ajo që ne duam për të.

Për United, Pogba duke përjashtuar efektivisht një dalje në janar na lë me dy opsione. Ai ose nënshkruan ose ne e humbasim falas për herë të dytë dhe nëse opsioni i fundit bëhet realitet, do të jetë një situatë e turpshme monumentale për Unitedin në nivel profesional dhe ne gjithashtu do të humbnim një nga mesfushorët më të mirë qendrorë në botë Me Situata e humbjes së humbjes.

Ne do të shohim se si kjo vazhdon të zhvillohet, por Pogba ka treguar qartë se ka ofruar kohën e tij, duke pritur për të parë përmirësime me ekipin, sipas këshillës së agjentit të tij Mino Raiola.

Radari.al