Kreu i PD-së Lulzim Basha hodhi një mori akuzash ndaj qeverisë në lidhje me shtrenjtimin e çmimit të bukës, karburanteve si edhe pritshmërinë për krizën energjetike në vend, e cila sipas tij nuk ka të bëjë me tregun ndërkombëtar, por lidhet me abuzimin e të majtëve.

Duke iu referuar protagonizmit të beftë në rrjetet sociale të ish-zv.kryeministrit Erjon Braçe, Basha tha se është pikërisht ky person që ka firmosur koncensionet me kosto te frikshme për qytetarët, ndërsa tani bën parimorin në Facebook.

Lidhur me këto akuza ka reaguar Braçe. Ai ka publikuar një foto, kur Basha ishte ministër i Brendshëm ku i doli për zot pushkatimeve të 21 janarit.

Erion Braçe shkruan:

DEGJO KUFOME!

A e mban mend #21JANARIN?

Eshte dita kur ti si minister i Brendshem, ne komande te nje zinxhiri kriminal, nen urdher e ne bashkepunim, pushkatuat 4 shqiptare e plagoset mbi 20 te tille;

ME DASHJE E PA GJYQ!

A e mban mend 22 JANARIN?

Eshte kjo dita e kesaj fotoje, kur ti si minister i Brendshem, i dole per zot pushkatimeve, i mbrojte dhe u dhe shperblim pushkatareve, njeri ne kete foto!

Te te pyes:

TE ZE GJUMI NATEN?

Po e le fare drejtesine e munguar, por a te ze gjumi naten me kater te pushkatuar mbi kurriz gjithe jeten?

Te jesh i bindur qe nuk fshihesh dot pas ketij tjetrit, nuk lahesh e pastrohesh duke perzene kete tjetrin, TI DHE AI JENI DY GJYSMA TE SE NJEJTES SE KEQE PLOT GJAK E VIKTIMA!

Kaq kete here per ty!

Tani per shqiptaret;

Une Erion Brace ne cilesine e zevendes kryeministrit kam firmosur:

1. Koncesionin e aeroportit te Kukesit, procedure e MIE dhe jam krenar qe ai aeroport eshte funksional prej muajsh;

2. Shtese ne kontraten e koncesionit te KROMIT, procedure e MIE, konkretisht heqjen nga ajo kontrate te disa njesive, objekteve;

3. Ndryshim ne koncesionin e SKANIMIT, procedure e MFE, konkretisht shtyrjen e pagesave ligjore per te;

4. Koncesionin e aeroportit te Vlores, procedure e MIE, dhe do jem shume krenar kur ai te jete ndertuar e plotesisht funksional;

5. Koncesionin e Laboratoreve, procedure e ministrise se Shendetesise e qe ndryshon krejtesisht gjendjen ne spitalet universitare, rajonale dhe Lushnjes dhe Sarandes;

6. Koncesioni i ndertimit te HEC, kontrate shtese mbi kontraten e Shkurt 2013, procedure e MIE, abstenuar prej meje.

Kaq! Ne dy vite e gjysem jane vetem keto dhe asgje tjeter;

Firmosur diten per diell e pa u fshehur asnje sekonde.

Tani, KUFOME, kishe thene ne ate FOLTOREN tende-asgje ndryshe nga ajo foltorja e gjysmes tende, se une shaja naten qeverine time!

Habi e madhe, une paskam share qeverine time dhe ti je shqetesuar?

Kete doje te thoje?

E kupton c’budalla bul je?

Per shqiptaret edhe nje here;

Kurre nuk kam share qeverine time, kerkend ne te.

Poo kam thene cfare nuk ka shkuar mire, cfare nuk ka qene e drejte dhe cfare duhej bere ndryshe;

E KAM THENE ATY BRENDA, TROC E QARTE, NE SY MADJE!

Erion Braçe nxjerr foton e Berishës dhe Bashës: Dëgjo
Radari.al