Chelsea thuhet se është shumë e interesuar në një transferim të mundshëm për mesfushorin sulmues të RB Leipzig, Christopher Nkunku.

23-vjeçari po e vendos veten si një nga lojtarët më të mirë të rinj në Evropë për momentin, dhe është një lojtar që trajneri i Chelsea Thomas Tuchel do ta njohë nga koha e tyre së bashku në Paris Saint-Germain.

Sipas Foot Mercato, Chelsea tani është një nga skuadrat që kryeson ndjekjen për nënshkrimin e Nkunku, së bashku me emra të mëdhenj si Manchester City dhe Real Madrid.

Blutë me siguri do të përfitonin nga sjellja e një nënshkrimi si Nkunku, i cili mund të jetë një azhornim i interpretuesve të paqëndrueshëm si Kai Havertz, Hakim Ziyech dhe Christian Pulisic, ndërsa Callum Hudson-Odoi duket se nuk është në favor të Tuchel.

Chelsea ka bërë një fillim të mirë këtë sezon dhe herë pas here është cilësuar si favorit për titull, por ndoshta ka shenja që ata ende nuk janë produkti përfundimtar.

Paraqitjet e fundit të Nkunku me siguri do ta bëjnë atë të kalojë në një klub të madh, dhe Chelsea padyshim që do të jetë i etur për të sjellë francezin për të ofruar më shumë shërbime për sulmuesit si Romelu Lukaku dhe Timo Werner.

Radari.al