Kryeministri Edi Rama do të vizitojnë nesër Spanjën, i shoqëruar nga ministrja e Arsimit Evis Kushi.

Mësohet se qëllimi i vizitës së Ramës dhe Kushit në Spanjë është miratimi i memorandumit të bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën e arsimit.

Pas Spanjës, Rama do të niset drejt Sllovenisë, ku në 6 tetor do të mbahet samiti Bashkimi Europian-Ballkani Perëndimor, ku do të diskutohet për të ardhmen europiane të rajonit.

Radari.al