Barcelona tashmë ka katër kandidatë kryesorë për të zëvendësuar Ronald Koeman.

Koeman tani duket të jetë një njeri i vdekur duke ecur në Camp Nou pasi mbikëqyri fillimin më të keq të Barcelonës në një fushatë të Ligës së Kampionëve.

Blaugrana kurrë nuk i kishte humbur dy ndeshjet e para në kompeticion, por të mërkurën ata shënuan dy humbje 3-0 nga dy ndeshje, duke humbur ndaj Benficës.

Koeman tani duket sikur mund të zëvendësohet gjatë pushimit ndërkombëtar, pasi mbikëqyri ndeshjen e kësaj fundjave me Atletico Madrid.

Disa raporte thonë se Barcelona tani po flet me kandidatët ndërsa kërkojnë të gjejnë një takim afatgjatë që mund të udhëheqë projektin e tyre.

Dhe sipas Mundo Deportivo, tashmë ka katër kandidatë kryesorë.

Ish-mesfushori Xavi, i cili aktualisht është me Al-Sadd, menaxherin e Belgjikës Roberto Martinez dhe agjentët e lirë Antonio Conte dhe Andre Pirlo besohet se janë katër kryesorët që po merren parasysh.

Barca do të flasë edhe me kandidatët e tjerë, por këta katër janë shpallur si trajnerë kryesorë që përdorin llojin e futbollit Joan Laporta dhe bordi i tij dëshiron të shohë në Camp Nou.

Duke pasur parasysh çështjet financiare të Barçës, paratë mund të luajnë një faktor, kështu që është e rëndësishme të theksohet se vetëm Conte dhe Pirlo do të vinin falas, me punëdhënësit aktualë të Martinez dhe Xavi kur do të josheshin në Camp Nou.

Radari.al