Pavarësisht nga madhësia e dhomës që dëshironi të vendosni dhe të kthehet në një dhomë lojërash, ajo do të vendosë mobilje mirë në perimetër. Domethënë, mbështetuni në muret në mënyrë që qendra e dhomës të mbetet e lirë për lojëra.

Salla e përsosur e lojërave – paraqitja dhe dekorimi

dhomë lojërash-shtëpi-të zbukuruara-ngjyra të gëzueshme-shporta qilimash

Në qendër të dhomës së lojës, mund të instaloni një qilim shumëngjyrësh (si ai në foton më sipër) dhe një tryezë lojërash për fëmijë, futboll në tryezë, tryezë e hokejve në ajër etj. E gjitha varet nga interesat e vajzës ose djalit tuaj dhe moshës së tyre.

Tavolinë dhe karrige origjinale me jastëkë të lezetshëm dhe tipi indian si një vend i fshehur

dhomë lojërash-dizajn-mobilje-indiane-tipi-play-jastekë-qilima

Ajo që sidoqoftë është një e preferuar universale, pavarësisht nga mosha ose gjinia e fëmijës, është të luash fshehur. Në këtë drejtim, ju lutemi sigurojini atij një vend të fshehur në formën e një tipi indian, për shembull. Atje, ai madje mund të shkonte në kampe pa dalë nga dhoma e tij!

Sallë loje e bardhë me thekse pastel me kabinën prej druri flokëverdhë – ide për vajzat

dhomë lojërash vajza-bardhë-pastel-tonet-shtëpi-prej druri-puffe-shporta-lodra

Dhomat kryesore mund të akomodojnë një kabinë druri ose një çadër për fëmijë, ndërsa salla e vogël e lojërave mund të përdorë një tendë të varur nga tavani në një cep të dhomës me velën që shtrihet në dysheme.

Mbulesë në vend të tendës ose kasolles në sallën e vogël të lojërave

dhomë lojërash-shtëpi-qiell-varur-shtrat-qoshe-çadër-strehë

Rreth dhomave të vogla, gjëja kryesore është të kurseni hapësirë ​​në dysheme. Ju lutemi zgjidhni kabinete magazinimi në thellësi të cekët, rafte praktike të montuara në mur, karrige të palosshme, tavolina dhe tavolina të palosura etj.

Sallë loje në bodrum me bare ngjitje, unaza palestre dhe luhatje

salla e lojërave në bodrum-bare-unaza-ngjitje-palestër-ritëm

Ndërsa lojërat e vajzave zakonisht janë më të mençura, djemtë kanë më shumë energji për të shpenzuar. Një ide e mirë, pra, është të shtoni shirita ngjitjeje ose një rrjetë ngjitjeje, unaza palestre, një luhatje, një mur mini ngjitjeje, ose pajisje të tjera të përshtatshme për ajër me madhësi të përshtatshme.

Sallë loje në papafingo, e lyer me të bardhë dhe blu pastel, me tifoz tavani

sallë loje nën papafingo blu-cile-blanc-pouf-cuir-carte-monde

Pavarësisht nëse është bodrum apo papafingo që po planifikoni të shndërroheni në një dhomë lojërash, ka shumë zgjidhje të shkëlqyera zbukuruese atje. E bardha, e kombinuar me tonet pastel, për shembull, është shumë e përshtatshme për të pikturuar një dhomë me tavane të ulët, një pa dritare ose një që ka vetëm disa drita të dritareve.

Radari.al