Real Madrid mbetet në rrugën e duhur për të nënshkruar me Kylian Mbappe verën e ardhshme, pavarësisht përpjekjeve të dështuara në dritaren e fundit të transferimit.

Los Blancos ofertuan deri në 180 milionë euro në përpjekje për të bindur PSG-në që të shesë sulmuesin e tyre superyll një vit më parë,

Ato përpjekje ishin të pasuksesshme, PSG vendosi të shfrytëzonte shanset e tyre pavarësisht faktit se tani mund të humbnin Mbappe për asgjë.

Por Los Blancos mbeten të sigurt për të arritur një marrëveshje dhe ata mbeten në rrugën e duhur për të bërë pikërisht atë.

Siç është detajuar nga Diario AS, Mbappe ka qëndruar rezistent ndaj ofertave të kontratës së PSG-së, përfshirë ofertën e tyre më të mirë deri më tani, e cila do të kishte fituar 45 milionë euro neto çdo sezon.

Është raportuar se Mbappe nuk është aq i shqetësuar për fitimin e parave më të mëdha, thjesht dëshiron të jetë ylli kryesor.

Kjo është diçka që Real Madrid do t’i ofrojë verën e ardhshme – me një pagë të shëndetshme të paketuar gjithashtu – dhe ata mbeten në rrugën e duhur për të arritur marrëveshjen me francezin ende në rrugën për t’u larguar nga Parc des Princes pa asgjë kur kontrata e tij të përfundojë pas këtij sezoni.

Radari.al