Një banesë në zonën e Shkozës pasditen e sotme është përfshirë nga flakët. Sipas njoftimit të policisë mësohet se fatmirësisht si pasojë e flakëve ka pasur vetëm dëme materiale.

Ndërkohë shërbimet zjarrfikëses, po punojnë për shuarjen e flakëve.

“Më datë 12.09.2021, rreth orës 14:55, në Shkozë, ka rënë zjarr në një banesë, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, njofton policia.

Radari.al